Biznesmeni
na dorocznym Turnieju Mikołajkowym
Po raz pierwszy ZWYCIĘSTWO!!!

W tym roku konkurencja niesamowicie silna. Każdy z zespołów się wzmocnił - Policjańci ściągneli dwóch zawodników w tym "Dużego Wiśnię". Zamiast nauczycieli wystąpili juniorzy Asecoo Prokomu. Tradycyjnie byli silni (rokroczni zwycięzcy) Strażnicy Graniczni jak zawsze grającymi pierwsze skrzypce "Juniorem" z dawnego Wybrzeża i ??? U nas wzmocnieniem byli Paweł, trener Assecco i Krakus.

Pierwszy mecz z juniorami Asecco dość łatwy. Agresywni, ale ustępowali nam fizycznie. Choc różnica punktowa niezbyt duża, to kontrolowaliśmy cały mecz.

Drugi - z Policją to już twarda przeprawa.Cały czas prowadzili. U nas jedynie Krzysiek trzymał wynik i wreszcie wstrzelił się trójkami Krakus. Lecz na dwie minuty przed końcem przegrywaliśmy 6 oczkami. Trafił wówczas Trener a i mi weszła trójka (odpuścili w obronie bo juz wcześniej nic nie trafiałem...) I zrobiło się tylko -2 i 5(?) sekund do końca. Natychmiastowy faul taktyczny - choc już bez wiary w zwycięstwo...
Tymczasem faulowany policjant pomylił się dwakroć z osobistych. Co więcej, po naszej zbiórce faulował mnie tuż przed syreną!
Dwa rzuty juz bez gry po uspokajających słowach Krakowiaka wykonywałem na zasadzie: a co mi tam... :)
Imho: podarowali nam tę szansę :)
Pierwsza dogrywka ponownie zakończyła się remisem!
W drugiej dogrywce trójki zaczęły siedziec Krakowiakowi. Ufff!!! Finał.


Finał - rewanż za ubiegły rok, gdy po rzucie za 3 Juniora dającemu im prowadzenie jednym punktem nie zatrzymano na stoliku czasu...
Tym razem punktowała cała piątka. Odciązyliśmy Krakusa, trójki włączył Trener, mi wróciła półdycha a Krzysiek tradycyjnie w tym sezonie trzymał równa formę. Swoje w z ławki wniósł i Paweł. I znowu prowadzilismy (jak rok wcześniej) na kilka sekund przed końcem. Lecz tym razem nie dwoma a trzema. I... ponownie zaspał stolik nie zatrzymując czasu. Tym razem na naszą korzyść. Ale nowy rok, nowe, lepsze zasady - dograliśmy te 3 sekundy. Dziś jednak Junior nie trafił i doczekaliśmy się zwycięstwa w finale trzema oczkami!

Krzyś stwierdził, że teraz nareszcie czuje się spełniony ;) Ja też :)

by Genek (Konrad Buzak)

3 zdjęcia z oficjalki...